Çin yeni kamikaze dronunu tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Çin yeni kamikaze dronunu tanıttı

Abone Ol 

 Çin, 8 Eylül Perşembe günü, uluslararası ve yerel pazarda popüler olan çok çeşitli gelişmiş insansız hava araçları arasından ABD Switchblade kamikaze dronunun benzeri olan FH-901 kamikaze dronu tanıttı ve bunları çalışırken gösteren bir video yayınladı.

Pekin’de Devlete ait China Aerospace Science and Technology Corporation tarafından geliştirilen insansız araçla ilgili yayınlanan videoda, nadir görüntülere ek olarak CH-4 ve CH-5 gibi silahlı keşif dronları tarafından canlı ateşle atış tatbikatları gösterildi.

FH-901, bir tank hedefine tepeden saldırıyor ve yok ediyor. FH-901, ABD tarafından geliştirilen Sustalı intihar uçağının Çinli eşdeğeri olarak değerlendirildi. Switchblade, son ününü Ukrayna krizinde kazandı. Global Times, FH-901’in yalnızca yerden değil, aynı zamanda başka bir drone da dahil olmak üzere gökyüzündeki uçaklar tarafından da bırakılabileceğini öğrendi.

Çin’in havacılık gelişimindeki ana güç ve ulusal savunma bilim ve teknoloji endüstrisinin temel gücü olan China Aerospace Science and Technology Corporation, uzun yıllardır insansız savaş sistemlerinin gösterilmesine ve insansız ekipman sistemlerinin araştırılmasına ve geliştirilmesine kendini geliştirmiş bir şirket.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close