Avusturya özel harekat kuvvetleri için Hollanda'dan yeni zırhlı araçlar sipariş etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Avusturya özel harekat kuvvetleri için Hollanda’dan yeni zırhlı araçlar sipariş etti

Abone Ol 

Avusturya Savunma Bakanlığı, GFR zırhlı araçlar satın almak için Hollanda merkezli Defenture ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Yapılan basın açıklamasına göre, yeni araçlar Avusturya Özel Harekat Kuvvetleri’nin eskiyen PUCH G 290/LP Sandviper araçlarının yerini almak üzere satın alındı.

Üretici firma Defenture CEO’su Henk van der Scheer, Avusturya Savunma Bakanlığı ile ortaklıktan gurur duyduklarını ifade ederek GRF’nin hafif taktik araç segmentinde bir referans noktası olduğunu vurguladı.

Uzmanlara göre Defenture araçları; hareketlilik, güvenlik, faydalı yük kapasitesi ve modüler tasarıma öncelik verirken zorlu askeri standartları karşılıyor.

Defenture’a göre, GRF hafif taktik aracı, askeri gereksinimleri karşılamasını sağlamak için askeri operatörler ve endüstri ortaklarıyla yakın işbirliği içinde geliştirildi.

Hafif taktik ve havadan taşınabilir araçlar konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli bir Orijinal Ekipman Üreticisi olan Defenture, Hollanda, Almanya ve İsviçre dahil olmak üzere çok sayıda ülkeye zırhlı araç satışı gerçekleştirdi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close