Avustralya, Ukrayna topraklarında lazer silahları ve karşı drone sistemleri üretecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Avustralya, Ukrayna topraklarında lazer silahları ve karşı drone sistemleri üretecek

Abone Ol 

Avustralya merkezli savunma sanayi üreticisi EOS Defence Systems Ukrayna’da silah üretimine başlamak için hazırlıklara başladığını açıkladı.

Avustralya merkezli savunma sanayi üreticisi EOS Defence Systems’in küresel satış ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Mark Essig, Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Dmytro Klimenkov ile yaptığı görüşmede sonrası atıacak adımları açıkladı.

Klimenkov, “Ukrayna, savunma yeteneklerinin modernizasyonu ve uluslararası işbirliğinin genişletilmesi konusunda aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Silah üreticileriyle doğrudan sözleşmelere geçiş, aracılara olan bağımlılığı azaltacak ve ülkenin savunma kabiliyetlerini artıracaktır. Biz de bu konuda aktif rol almak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.

Ukrayna’daki EOS Ürünleri

Avustralya merkezli savunma firması lazer silahları, zırhlı araç koruma sistemleri ve 05ni içeren geniş bir ürün portföyüne sahiptir.

EOS Defence Systems tarafından üretilen Slinger top sistemi geçen yıl ABD’nin Ukrayna’ya yönelik güvenlik yardım paketinin bir parçası olarak Ukrayna’ya gönderilmişti.

Alman hükümetinin de EOS Defence Systems’den, Ukrayna’da konuşlandırılan IRIS-T hava savunma sistemlerini korumak için karşı-drone sistemini satın aldığı bildirildi.

Radar ve 30mm Bushmaster M230LF otomatik topa sahip olan sistem, yakınlık fünyesi, yüksek patlayıcı veya zırh delici mühimmat ile 800 metre menzile sahip.

Üretim sürecinin nasıl başlayacağına dair detayların konuşulduğu belirtildi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close