Avrupa'nın insansız hava aracı Eurodrone ön tasarım incelemesinden geçti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Avrupa’nın insansız hava aracı Eurodrone ön tasarım incelemesinden geçti

Abone Ol 

Eurodrone programı Ön Tasarım Gözden Geçirme (PDR) sürecini tamamladı.

Ana yüklenici Airbus Defence & Space’in liderlik ettiği incelemeye alt yükleniciler Airbus Defence & Space Spain, Dassault Aviation ve Leonardo da katıldı.

Avrupa’nın savunma tedarik kurumu olan Ortak Silahlanma İşbirliği Örgütü (OCCAR), ortak ülkeler Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’yı temsil etti.

Airbus bu süreci; “Eurodrone’un aerodinamik konfigürasyonunu doğrulamak için Rüzgar Tüneli Testi, operasyonel kabiliyetin gösterilmesini sağlamak için genel tasarım ve tamamen temsili bir Dijital İkiz’in doğrulanması gibi teknik değerlendirmeler ve değerlendirmelerin yapılmasını” içerdiğini açıkladı.

Verilen bilgilere göre program, şimdi ayrıntılı tasarım aşamasına ulaşıyor ve bunu mimari ve sistem tasarımının sonu olan kritik tasarım incelemesi takip edecek.

Eurodrone

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre; Avrupa’nın ilk insansız hava sistemi olan Eurodrone’un modüler tasarımı gelecekte yapılacak yükseltmelere olanak sağlayacak.

Beklenen görevler arasında anavatan operasyonları; istihbarat, gözetleme, hedef edinme ve keşif (ISTAR); ve silahlı ISTAR yer alıyor.

Drone’un ilk uçuşunun 2025’te, ilk teslimatların ise 2028’de yapılması bekleniyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close