Alman Rheinmetall Ukrayna'da Lynx savaş araçları üretecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Alman Rheinmetall Ukrayna’da Lynx savaş araçları üretecek

Abone Ol 

Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanı Oleksandr Kamyshin, Alman savunma devi Rheinmetall’in gelişmiş Lynx piyade savaş araçlarını Ukrayna’da üreteceğini açıkladı.

Ukrayna Stratejik Endüstriler Bakanı Oleksandr Kamyshin ilk Lynx aracının bu yılın sonuna kadar Ukrayna’da üretilmesinin beklendiğini açıkladı.

Projenin, Ukrayna’nın girişimlerine sürekli destek veren Alman hükümeti tarafından finanse edilmesi planlanıyor.

Rheinmetall’in Lynx IFV’si şu anda mevcut olan en gelişmiş piyade savaş aracı olarak kabul edilmektedir. Yeni nesil tasarımı ve geleceğe odaklı modülerliği, ZMA filolarını modernize eden ülkeler tarafından oldukça rağbet görmesini sağlıyor.

Lynx ZMA, 30 mm veya 35 mm top barındırabilen LANCE tareti ve müşteri gereksinimlerine göre uyarlanmış tanksavar füzeleri için bir fırlatıcı ile donatılmıştır. Araç üç kişilik bir mürettebata sahiptir ve dokuz piyade askeri taşıyabilir.

Ukrayna ve Rheinmetall arasındaki bu işbirliği, Ukrayna’nın savunma kabiliyetlerinin güçlendirilmesinde önemli bir adım anlamına geliyor ve Almanya’nın Ukrayna’nın stratejik sanayi girişimlerini destekleme konusundaki kararlılığını gösteriyor.

Lynx IFV’lerin Ukrayna’da üretilmesinin ülkenin askeri hazırlığını arttırması ve devam eden savunma çabalarına katkıda bulunması bekleniyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close