ABD ve Hollanda donanmalarından Güney Çin Denizi'nde ortak askeri tatbikat - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD ve Hollanda donanmalarından Güney Çin Denizi’nde ortak askeri tatbikat

Abone Ol 

Hollanda ve Amerika Birleşik Devletleri donanmaları,Güney Çin Denizi’nde ikili askeri tatbikat gerçekleştirdi.

Real Clear Defence’da yer alan bilgilere böre tatbikatta, ABD Donanmasına ait Independence-variant kıyı muharebe gemisi USS Mobile, Lewis ve Clark sınıfı kuru yük gemisi USNS Wally Schirra ile Hollanda Kraliyet Donanmasına ait De Zeven Provinciën sınıfı fırkateynler yer aldı.

ABD Donanması tarafından yapılan açıklamada; “İkili tatbikat, müttefiklerin birlikte çalışabilirliğini geliştirmek ve birleşik hazırlığı artırmak için karmaşık senaryolar yürütmek için değerli bir fırsat sağladı.” ifadeleri kullanıldı.

Hollanda Donanması’ndan HNLMS Tromp Komutanı Yarbay Yvonne van Beusekom ise yaptığı açıklamada; “Müttefiklerimizle birlikte çalıştığımız ve bize ikmal sağladıkları için şanslıyız. Birlikte çalışmak ABD’li ortaklarımızla mevcut ilişkilerimizi güçlendiriyor. Hint-Pasifik bölgesinde bölgesel barış ve istikrarı desteklemek için uluslarımız arasındaki koordinasyonu sürdürmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

ABD Donanması’nın 7. Filosu, Hint-Pasifik bölgesindeki güvenlik ortamını korumak için müttefiklerleri ile rutin olarak tatbikatlar gerçekleştiriyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close