ABD Ordusu, Rheinmetall ile araç geliştirecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD Ordusu, Rheinmetall ile araç geliştirecek

Abone Ol 

 ABD Ordusu ve Alman Rheinmetall şirketinin ABD kuruluşu American Rheinmetall Vehicles, savaş araçları için entegre ekipman araştırmak ve geliştirmek için ortaklık anlaşmasına vardı.

Savaş Yetenekleri Geliştirme Komutanlığı Kara Aracı Sistemleri Merkezi, hafif paletli muharebe araçlarının isteğe bağlı olarak insanlı ya da insansız olarak kullanılabilecek versiyonlarının geliştirmesi için Rheinmetall ile anlaşmaya vardı.

Çalışmalar, daha iyi bir sürüş kalitesi ve savaş yetenekleri sağlamak için sistemleri ve alt sistemleri yenilemeye odaklanacak.

İki aşamada; palet, süspansiyon, tekerlekler ve yürüyen aksam teknolojilerini modellemek, simüle etmek ve test etmek için Rheinmetall’in uzmanlıklarından yararlanmaları bekleniyor.

Rheinmetall yetkilisi Mike Milner, “Anlaşma; en yeni teknolojileri araştırma, geliştirme ve modern savaş araçlarına entegre etme temelli bir ilişkinin başlangıcıdır” dedi.

2021’de American Rheinmetall Vehicles (ARV), ABD Ordusu’nun OMFV (Optionally Manned Fighting Vehicle)  programının ana sahası olarak hizmet vermek üzere Michigan, Sterling Heights’ta bir tesis açtı.

OMFV, yaklaşık 3.800 eskiyen BAE M2 Bradley piyade savaş aracını değiştirmeyi hedefliyor.

ARV, aynı yıl Rheinmetall’in Lynx KF41 zırhlı savaş araçlarına dayalı yeni birimler tasarlamak için Point Blank Enterprises, Oshkosh Defence, BAE Systems, General Dynamics Land Systems ve American Rheinmetall Vehicles ile ortaklık kurdu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close