Trump ve Biden'ın Ekipleri Arasında Geçiş Süreci Çatışması Büyüyor - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Trump ve Biden’ın Ekipleri Arasında Geçiş Süreci Çatışması Büyüyor

Abone Ol 

Amerika Birleşik Devletler’nin yeni Başkanı seçilen Biden’in ekibi; “Savunma Bakanlığı bünyesindeki siyasi atamalar da dahil olmak üzere bazı çevrelerde münferit direniş” olduğu yönünde şikayette bulundu.

Adem Kılıç tarafından M5 için çevrilmiştir.

Sorun; Savunma Bakanı vekili Christopher Miller’ın yeni yıl kutlamalarının sonrasına kadar “karşılıklı olarak kararlaştırılan bir tatil molası”nın yürürlüğe gireceğini açıklamasıyla başladı. Tüm Pentagon geçiş brifinglerinin, yeni yıl sonrasına kadar durdurulduğunu söyleyen açıklamaya ise  Biden’ın ekibi tarafından tepki geldi.

Biden ekibinin tepkisi hızlı ve netti.

Biden’ın sözcüsü Yohannes Abraham gazetecilere; “Tatil için karşılıklı olarak mutabık kalınmadı. Aslında, gelen yönetimin boşa harcanacak zamanı olmadığı için brifinglerin devam etmesinin önemli olduğuna inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Abraham yaptığı açıklamada; “İşbirliğinde, ani bir durma tavrı olduğunu görmekten dolayı endişe duyuyoruz.  Savunma Bakanlığı bünyesindeki siyasi atamalar da dahil olmak üzere bazı çevrelerde geçiş işlemleri için münferit bir direniş var.” ifadelerini kullandı.

Pentagon’un iki taraf arasında geçtiğimiz günlerde yapılması planlanan toplantıları da; Covid aşısının nakliyesinden kaynaklanan iş yükü ve Rus bilgisayar korsanları tarafından federal kurumlara aylarca süren büyük müdahaleleri gerekçe göstererek iptal ettiği bildirmişti.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close