''Türkiye ile anlaşmaya hazırız'' açıklamasını hazmedemeyen Yunan basınından Filistin yönetimine tehdit - M5 Dergi
Savunma Haberleri

”Türkiye ile anlaşmaya hazırız” açıklamasını hazmedemeyen Yunan basınından Filistin yönetimine tehdit

Abone Ol 

Yunan basını, Ankara’nın Filistin Büyükelçisi Faed Halid Abd Mustafa’nın “Türkiye ile EEZ konusunda anlaşma imzalamaya hazırız” yönündeki açıklaması sonrası resmen çıldırdı.

EEZ HARİTASI YAYINLADILAR

Türkiye ile Filistin arasında arasında çizilen EEZ (Münhasır Ekonomik Bölge) haritasını yayınlayan Yunan basını, olası Türkiye-Filistin EEZ anlaşmasının Libya anlaşmasıyla benzer olduğunu vurguladı.

“BÜYÜKELÇİNİN AÇIKLAMALARINI REDDEDİN”

Filistinli Büyükelçi Mustafa’nın açıklamalarına geniş yer veren Yunan basını, Filistin yönetimine çağrıda bulundu. Filistin yönetiminden büyükelçinin açıklamalarını reddetmesini isteyen Yunan basını, aksi takdirde Yunan hükümetinin Filistin’i düşman bir güç olarak göreceğini ileri sürdü.

“YUNAN BASININDAN FİLİSTİN YÖNETİMİNE TEHDİT”

Star.com.tr’de yer alan habere göre, Filistin’in Türkiye-Filistin EEZ haritasını reddetmesini isteyen Yunan basını, büyükelçinin sözlerini kınamasını istedi. Yunan basını, Filistin yönetiminin sessizliğini sürdürmesi durumunda bu durumun Filistinliler için ciddi sonuçları olacağı tehdidinde bulundu.

FİLİSTİNLİ BÜYÜKELÇİ: TÜRKİYE İLE ANLAŞMAYA HAZIRIZ

Türkiye ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirten Filistinli Büyükelçi, “Akdeniz’de haklarımız var. Filistin, Doğu Akdeniz’de petrol ve doğalgazdan da menfaat sahibi. Türkiye ile doğalgaz konusunda anlaşmaya hazırız. İlişkilerimizi her alanda geliştirmek istiyoruz. Her şeye açığız” ifadelerini kullanmıştı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close