Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Bilişim Vadisi'nde bir tasarım kümelenmesi kuruyoruz - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: Bilişim Vadisi’nde bir tasarım kümelenmesi kuruyoruz

Abone Ol 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bilişim Vadisi’nde ayrıca bir tasarım kümelenmesi kuruyoruz. Biz Bilişim Vadisi’ni tasarımla da ön plana çıkaracağız.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Bilişim Vadisi’nde ayrıca bir tasarım kümelenmesi kuruyoruz. Mevcut durumda ülkemizde tasarımla özdeşleşen bir teknopark yok. İşte biz Bilişim Vadisi’ni tasarımla da ön plana çıkaracağız. Tasarım stüdyoları, iş geliştirme merkezi, prototip üretim atölyesi, sergi alanı gibi yapılar kurarak, tasarımla sanayiyi daha güçlü etkileşime geçireceğiz.” dedi.

Bakan Varank şunları söyledi:

“Bugün girişimcilik ekosistemi adına çok vizyoner bir adım atıyoruz. Birazdan imzalanacak sözleşmeyle ülkemizde ilk defa bir teknoparkla katılım bankaları ortaklığında girişim sermayesi fonu kurulmuş olacak. Bilişim Vadisi, Albaraka Katılım ve Vakıf Katılım ortaklığında 100 milyon liralık bir fon kuruyoruz. Bu fonun miktarını, zamanla daha da artırmanın peşindeyiz. İster yerli ister yabancı olsun fona yatırım yapmak isteyen herkese kapımız açık.”

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close