Rusya'da zehirlenen muhalefet lideri Navalny yoğun bakımda tedavi görüyor - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Rusya’da zehirlenen muhalefet lideri Navalny yoğun bakımda tedavi görüyor

Abone Ol 

Rusya’da muhalefet lideri Aleksey Navalny’nin zehirlenmesinin ardından yoğun bakımda tedavi gördüğü bildirildi. Sözcüsü Navalny’nin kasıtlı bir şekilde zehirlendiğinden emin olduğunu söyledi.

Navalny’nin basın danışmanı perşembe günü sosyal medya hesabından, “Aleksey zehirlendi, bilincini kaybetti ve şimdi yoğun bakımda” paylaşımı yaptı.

Rusya devlet haber ajansı TASS, Navalny’nin durumunun ciddi olduğunu bildirdi. Hastane yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Navalny’nin solunum cihazına bağlandığı, zehirlenmesine ilişkin detayları doğrulamak için henüz çok erken olduğu söylendi.

Basın danışmanı Kira Yarmysh, muhalefet lideri Navalny’nin Sibirya’dan Moskova’ya gitmek üzere uçaktayken sağlığının aniden bozulduğunu ve uçağın acil iniş yaptığını ifade etti.

Yarmysh, Navalny’nin çayına katılan bir maddeyle zehirlendiğini düşündüklerini, sabah çay dışında bir şey içmediğini belirtti.

TASS, Navalny’nin Sibirya’daki Omsk hastanesinin acil servisindeki toksikoloji departmanının yoğun bakım ünitesine yatırıldığını doğruladı.

Kira Yarmish Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Navalny’nin bir yıl önce cezaevindeyken de zehirlendiğini belirterek “Belli ki ona yine aynı şeyi yaptılar” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan bir Alman sivil toplum örgütü, Navalny’yi tedavi için Berlin’e getirmeye çalıştıklarını duyurdu. Cinema for Peace adlı Alman vakfın Navalny için Rusya’ya ambulans uçak göndermesi bekleniyor.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close