Northrop Grumman, ABD'nin 'Kıyamet Günü Uçağını' yükseltecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Northrop Grumman, ABD’nin ‘Kıyamet Günü Uçağını’ yükseltecek

Abone Ol 

Savunma devi Northrop Grumman Corp., E-6B Mercury uçağı için ABD Donanması ile Entegre Modifikasyon ve Bakım Sözleşmesi imzaladı. Northrop Grumman, ABD Donanması için E-6B Mercury uçağını yükseltecek.

-Defence-Blog’da yayımlanan makalenin çevirisi M5 tarafından yapılmıştır. 

 

E-6B uçağı, nükleer denizaltılar gibi önemli askeri birimlerle iletişim kurabilen ve kıtalararası balistik füzeler fırlatabilen bir sistemle inşa edilmiş büyük, yüksek teknolojili bir uçaktır.

NG, çalışmaların Northrop Grumman’ın Lake Charles’daki Uçak Bakım ve İmalat Merkezinde gerçekleştirileceğini söyledi.

Northrop Grumman’ın kurumsal başkan yardımcısı ve Savunma Sistemleri başkanı Mary Petryszyn, “Görev hazırlığını geliştirirken en uygun yetenekleri sağlamaya odaklandık” dedi. “Uçak bakımı ve modernizasyonunda lider olan ABD Donanması’nın E-6B Mercury filosu, bu hedeflere ulaşmada Donanma ile güçlü ortaklığımızın bir başka örneğidir.”

Northrop Grumman, önümüzdeki beş yıl içinde, Donanmanın E-6B uçağında, ulusal komuta otoritesini ABD’nin Nükleer Üçlüsü ile birleştiren komuta, kontrol ve iletişim işlevlerini iyileştirecek değişiklikler yapacak. Şirket, 111 milyon dolarlık sözleşme kapsamında gerekli olan temel değişiklikler için konsolide bir üretim hattı kuracak. Northrop Grumman ayrıca ek, daha küçük değişiklikler yapabilir ve gerektiğinde depo bakım görevlerini üstlenebilir.

Kritik Take Charge and Move Out (TACAMO) stratejik iletişim misyonunun bir parçası olarak, E-6B, güvenli ve güvenli olmayan ses ve veri bilgilerini iletmek ve almak için geniş bir frekans yelpazesinde çalışır.

Bu uçak esasen, Başkan, Savunma Bakanı ve Birleşik Devletler Stratejik Komutanlığı’nı korumak için nükleer savaş sırasında hayatta kalabilen, dayanıklı, güvenilir bir havadan komuta, kontrol ve iletişim platformu.

 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close