NATO CWIX Tatbikatı'nda HAVELSAN imzası - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

NATO CWIX Tatbikatı’nda HAVELSAN imzası

Abone Ol 

NATO CWIX Tatbikatı’nda; HAVELSAN’ın Kara, Hava, Deniz komuta kontrol bilgi sistemleri ile taktik data link sistemleri başarıyla test edildi.

Ülkelerin komuta ve kontrol bilgi sistemlerinin hem NATO ülkelerinin hem de diğer ülkelerin sistemleri ile karşılıklı çalışabilirliklerinin test edildiği NATO CWIX Tatbikatı’na 33 HAVELSAN personeli katıldı.

BAŞARILI SİSTEM TESTLERİ

HAVELSAN; Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıkları ile birlikte yer aldığı tatbikatta, Kara, Deniz, Hava C4I ürünleri ile Taktik Data Link sistemlerinin testlerinin başarıyla gerçekleştirildiğini resmi sosyal medya hesaplarından açıkladı.

432 SİSTEM, 2000 PERSONEL

5-23 Haziran tarihleri arasında icra edilen CWIX Tatbikatında; NATO, European Union ve 38 farklı ülke, 19 ilgi alanında toplam 432 sistem ve yaklaşık 2 bin personel ile katılım sağladı.

OPERASYONEL SENARYO TESTİ

Operasyonel senaryo bazlı testler ve ikili testlerden başarı ile geçen HAVELSAN, uzun zamandır sahip olduğu NATO standartlarında sistem oluşturma ve uyuşum tecrübesini daha da pekiştirdi.

AKSÖZ: “KATKI VERMEYE DEVAM”

HAVELSAN Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Aksöz ile İş Geliştirme ve Satış Uzmanı Murat Akbay Seçkin Gözlemci Gününe katıldı. Aksöz, “Türk Silahlı Kuvvetlerimize katkı vermeye ve uluslararası alanda rekabetçi çözümler üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close