Güney Kore akrobasi ekibi, Koronavirüs nedeniyle Singapur Airshow'a katılmama kararı aldı - M5 Dergi
Savunma Haberleri

Güney Kore akrobasi ekibi, Koronavirüs nedeniyle Singapur Airshow’a katılmama kararı aldı

Abone Ol 

Güney Kore Hava Kuvvetleri akrobasi ekibi, yeni tip koronavirus salgınına karşı alınacak önlemlerin bir parçası olarak yaklaşmakta olan Singapur Airshow 2020’ye katılmayacaklarını açıkladı.

TM Dijital Haber Merkezi

Güney Kore Hava Kuvvetleri Black Eagles ekibi, 11-16 Şubat tarihinde Singapur Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Singapur Airshow’a yeni tip koronavirus salgınına karşı alınacak önlemlerin bir parçası olarak katılmama kararı aldı.

Black Eagles ekibi, pazartesi günü alınan karar hakkında Singapur’u bilgilendirdiklerini açıkladı.

Güney Kore Hava Kuvvetleri yaptığı açıklamada, “Yeni koronavirüsün yayılmasını önleme ve servis personelinin güvenliğini sağlama çabalarının bir parçası olarak Singapur Airshow 2020’ye katılmama kararı aldık.” denildi.

İş jeti üreticileri Textron Inc ve General Dynamics Corp’un Gulfstream bölümü de dâhil olmak üzere havacılık şirketlerinin de etkinliğe katılmayı bırakmayı planladıkları bildirildi.

Çin’de şimdiye kadar 17 bin 200’den fazla koronavirüs enfeksiyonu vakası rapor edildi ve 360 ​​ölüm gerçekleşti. Yerel basında çıkan haberlere göre Güney Kore servis personeli arasında şüpheli veya teyit edilmiş vaka bildirilmedi, ancak 15 ölümcül virüs vakası kaydedildi.

Singapur Airshow’un, 50 ülkeden binden fazla şirketi ve yaklaşık 55 bin ticari katılımcıyı bir araya getirmesi bekleniyor.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close