DARPA, Racer insansız muharebe araçlarının testlerini gerçekleştirdi - M5 Dergi
Savunma Haberleri

DARPA, Racer insansız muharebe araçlarının testlerini gerçekleştirdi

Abone Ol 

ABD Savunma İleri Araştırma Proje Ajansı (DARPA), yeni insansız savaş araçlarını gerçekçi sürüş koşullarında test etmeye başladığını açıkladı.

DARPA tarafından yapılan açıklamaya göre testler, DARPA’nın yeni insansız araçlarının becerilerini ve off-road özerklik teknolojilerini deneyimlemek için gerçekleştirildi.

DARPA RACER Program Müdürü Stuart Young , “Araçlarımızın mekanik özelliklerini, güvenlik ve manevra kabileyetlerini en düst düzeye çıkarma peşindeyiz. ” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgilere göre DARPA, NASA’nın Jet Propulsion Laboratuvarı, Carnegie Mellon Üniversitesi ve Washington Üniversitesi’nden uzmanlarla birlikte yeni insansız kara aracı RACER üzerinde çalışıyor.

Young, “Ekiplerimiz, yeni özerklik algoritması teknolojilerinin geliştirilmesi yoluyla, araçlarımızın çevre algısını iyileştirmek ve gezilebilir rotalar planlamak için çalışıyor. RACER filo araçları, birinci sınıf algılama ve hesaplama yetenekleriyle donatılmış yüksek performanslı arazi araçlarıdır ve karmaşık arazi koşullarında askeri birimlerimize büyük avantaj sağlayacaktır. ” açıklamasında bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close