Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1000 km menzili yakalayacağız - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1000 km menzili yakalayacağız

Abone Ol 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tayfun füzesinin menzili 560 kilometre olarak açıklandı. Geçen hafta görüştüm. Dediler ki 1000 kilometreyi yakalayacağız.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Türkiye Yüzyılı-Değerlerin Yüzyılı” programında yaptığı konuşmada savunma sanayiinde yaşanan gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.  Erdoğan açıklamasında, “Korkuyorlar tabii. Bize ne dediler? Çılgın Türkler. Ne dediler? Çılgın Türkler geliyor. Hele hele bir de Tayfun Füzesi menzili 560 kilometre olarak açıklandı, 560’ı bile yeterli bulmuyoruz.
Geçen hafta bir görüşme yaptım. Nedir dedim nihai durum. Dediler ki biz 1000 kilometreyi yakalayacağız. Şimdi tabii bunu duyunca Yunan hoplamasın mı? Ege’de bazı çılgınlıklar yaptılar. Bizimkiler de gerekeni yaptı. Yapma işte rahat dur. Bizimle uğraşma. Bizim sizinle Ege’de dalaşma diye bir şeyimiz yok. Buna geçmişte hep ‘it dalaşı’ derlerdi. Arkadaşlara dedim ki bu ifade çok çirkin. Eğer rahat durmazlarsa gereğini yaparsınız..” ifadelerini kullandı.
Tayfun, Türkiye’nin 300 km barajını aşan ilk füzesi olması sebebiyle oldukça öne çıkıyor. Yıldırım ve Bora’dan sonra Türkiye’nin 3. balistik füzesi olan Tayfun, 18 Ekim 2022’de Sinop’ta yapılan test atışında hedefini başarıyla vurmuştu.
Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close