ASELSAN'dan kardeş ülkeye radar ihracatı - M5 Dergi
Savunma Haberleri

ASELSAN’dan kardeş ülkeye radar ihracatı

Abone Ol 

Türkiye ve Pakistan, savunma sanayiinde ikili işbirliğini genişletmeye devam ediyor. ASELSAN tarafından geliştirilen ALPER Gemi LPI (Düşük Tespit Edilebilirlik) Radar Sistemi’nin Pakistan’a ihraç edildiği bildirildi.

Pakistan’ın Romanya’da bulunan Galati Tersanesi’nde inşa faaliyetleri devam eden korvetleri için, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan platformlar tarafından aktif olarak kullanılan ALPER Gemi LPI Radar Sistemi’nin ilk ihracatı gerçekleştirildi.

Karadeniz’de gerçekleştirilen deniz kabul testlerini başarıyla tamamlayan ALPER Gemi LPI Radar Sistemi, Pakistan Deniz Kuvvetleri envanterine girdi.

ALPER Gemi Radar Sistemi’nin LPI (Düşük Tespit Edilebilirlik) özelliği sayesinde ALPER ile donatılan gemilerin tespit edilmeden tespit etme kabiliyeti bulunuyor.

Savaş İdare Sistemleri ve gemilerdeki mevcut seyir radarlarına entegre edilerek ortak bir konsoldan kontrol edilebilen donanım, her türlü deniz platformunda kullanılabiliyor.

Konuyla ilgili olarak ASELSAN tarafından yapılan açıklamada, “ALPER Radarının kabul testlerinde sağladığı başarı ile dost ve müttefik ülkelere gerçekleştirilecek ihracatlarda artış hedefleniyor.” denildi.

Sistemlerin tek kaynaktan tedarik yoluyla edinileceği açıklanan açıklandı.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close