500'üncü Apache yuvasına uçtu - M5 Dergi
Savunma Haberleri

500’üncü Apache yuvasına uçtu

Abone Ol 

ABD’nin önde gelen havacılık firmalarından biri olan Boeing, 500’üncü AH-64E Apache Guardian helikopterinin Amerikan Kara Kuvvetleri (US Army)’ne teslim edildiğini açıkladı. Müşterek sayısal birlikte çalışabilirlik, gelişmiş durumsal farkındalık, sayısal aviyoniklerin yanı sıra öncüllerine oranla daha düşük idame maliyetleri gibi önemli özellikler sunan platformlar birçok ülke envanterinde görev yapıyor.

Amerikan Ordusu’nda göreve girdiği günden bu yana yaklaşık 4,5 milyon uçuş saati görev yapan platformların E modeli, Apache Guardian olarak adlandırılıyor.

C4Defene’da yer alan habere göre, bekâ kabiliyeti ile ön plana çıkan taarruz helikopterleri, Müşterek Taktik Bilgi Dağıtım Sistemine, öncülünden daha güçlü T700-GE-701D turboşaft motora ve gelişmiş dişli kutusuna sahip.

Platformlar, aletli uçuş kabiliyetini haiz. Daha yüksek mukavemete sahip iniş takımları ile donatılan AH-64E’lerde hâlihazırda kullanılan rotor pallerinin yeni nesil gelişmiş kompozit donanımla değiştirilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close