Yunanistan İtalyan gemi üreticisi ile ortaklık yapacak - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Yunanistan İtalyan gemi üreticisi ile ortaklık yapacak

Abone Ol 

 İtalyan gemi inşa şirketi Fincantieri, Atina’daki İtalyan Büyükelçiliği’nde, Yunanistan Milli Savunma Bakanı tarafından dört korvet inşası için yürütülen süreç bağlamında potansiyel yeni tedarikçiler ile bir dizi mutabakat zaptı imzaladı.

Grup, dört korvetin inşası için Milli Savunma Bakanı’nın korvet inşası süreci bağlamında bir tedarik ağı üzerinde çalışıyor.

Fincantieri basın açıklaması

Fincantieri, müşterileri arasında birkaç yabancı donanmaya sahiptir ve uluslararası programlar dahilinde Avrupa’nın bazı ana savunma şirketleri ile ortaktır. Bu Mutabakat Muhtıralarının amacı, belirli tedarikler için olası iş ilişkilerinin tanımlanması için temel oluşturmaktır. Gerçekten de, çok çeşitli güvenilir tedarikçi ve taşeronlarla iş yürütebilen Grup, tedarikçi panelini sürekli olarak büyütmeyi ve güçlendirmeyi düşünüyor ve Yunanistan tarafından belirlenen sanayi alanlarının gelişimi içinde denizcilik faaliyetlerine adanmış bir tedarik zinciri kuracak.

Fincantieri Grubun Yunan şirketleri ile olan işbirliğini güçlendirmek amacıyla, mevcut Yunan programı veya herhangi bir yeni donanma gemileri programına yönelik olarak potansiyel işbirliklerine başlamak için tedarikçileri belirlemek amacıyla Yunanistan’da keşif faaliyetleri yürüttü.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close