Ukrayna Milrem THeMIS insansız kara aracı alacak - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Ukrayna Milrem THeMIS insansız kara aracı alacak

Abone Ol 

 Ukrayna, 14 adet Milrem Robotics THeMIS insansız kara aracı alacak. Sipariş, Alman Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilecek ve yedi adet yaralı kurtarma için İKA’yı ve mayın temizleme görevleri için yapılandırılmış yedi diğer İKA’yı içerecek.

Bu duyuru, büyük bir İKA üreticisinin Ukrayna’ya ilk kez sistem sağlayacağına işaret ediyor. Proje, Milrem Robotics ve Alman savunma şirketi Krauss-Maffei Wegmann (KMW) arasında bir ortak girişim olacak. Fransız savunma üreticisi CNIM Systèmes Industries, yedi mayın temizleme İKA’sı için faydalı yükleri sağlayacak.

Bu yılın başlarında, Ukraynalı bir hayır kurumunun CASEVAC konfigürasyonunda Milrem’in THeMIS İKA’larından birini aldığı bildirildi. Bu konfigürasyonda araçlar, tıbbi tahliyeler için sedyeler ve nakliye için kargo alanı ile yapılandırılmıştır. Milrem ayrıca saha operatörü eğitimini de sağladı.

CASEVAC konfigürasyonlu THEMIS’lerin bu yılın sonuna kadar teslim edilmesi planlanırken, diğer yedi mayın temizleme sisteminin 2023’ün ikinci çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.

Kaynak: M5

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close