Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı: "Rusya'nın her planından haberdarız!" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı: “Rusya’nın her planından haberdarız!”

Abone Ol 

Askeri İstihbarat Başkanı, Kiev’in Rusya’nın askeri planları da dahil olmak üzere “her şeyi” bildiğini ve bu yüzden Moskova’nın “asker ve silah olarak ağır kayıplar” verdiğini savundu.

Ukrayna Askeri İstihbarat Başkanı Kyrylo Budanov, Rusya’nın “yıl sonundan önce” mağlup edilebileceğini söyledi.

Ağustos ayının savaşta “dönüm noktası” olacağını belirten Budanov, Kiev’in tüm topraklarını yeniden ele geçirmeyi başaracağını savundu.

İngiliz kanalı Sky News’e konuşan Budanov, “zaferin zor da olsa geleceğini” kaydetti.

Budanov, “Ağustos ayının ikinci yarısında dönüm noktası olacak ve askeri operasyonların çoğu yıl sonuna kadar tamamlanacak” dedi.

Askeri İstihbarat Başkanı, Kiev’in Rusya’nın askeri planları da dahil olmak üzere “her şeyi” bildiğini ve bu yüzden Moskova’nın “asker ve silah olarak ağır kayıplar” verdiğini savundu.

Rusya, Kiev’de başarısız olduktan sonra, Ukrayna’nın doğu ve güneyindeki hedeflere odaklandı. Donbass bölgesinde geçen hafta yoğun çatışmalar yaşandı. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı, Donetsk ve Tavriya bölgesinde Rus ordusunun “Ukrayna ordusuna maksimum hasar vermek için havan, topçu, bombaatar kullandığını bildirdi.

Budanov, savaşın sonunda, “Donbass ve Kırım da dahil olmak üzere kaybettiğimiz tüm bölgelerde Ukrayna gücünü yeniden kuracağız” dedi.

Kaynak: Euronews

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close