Ukrayna, 100 adet İHA için Alman şirketiyle sözleşme imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Ukrayna, 100 adet İHA için Alman şirketiyle sözleşme imzaladı

Abone Ol 

Almanya merkezli savunma sanayi şirketi Quantum-Systems, Ukrayna Savunma Bakanlığı’nın 105 adet Vector İnsansız Hava Aracı siparişi verdiğini duyurdu. 

Almanya merkezli savunma sanayi şirketi Quantum-Systems tarafından verilen bilgilere göre Ukrayna,  gözetleme ve istihbarat faaliyetlerinde kullanmak üzere 105 adet Vector İHA sipariş etti.

Quantum-Systems tarafından yapılan açıklamada;  “İHA’larımız askeri istihbarat, gözetleme ve keşif operasyonları için etkili bir unsur olduğunu kanıtladı. Ukrayna savaş alanında kapsamlı bir şekilde kullanıldı ve yoğun bir şekilde test edildi. Bu nedenle Ukrayna yeni siparişler verdi.” ifadeleri kullanıldı. 

Vector olarak adlandırılan İHA’lar, çift Elektro-Optik ve Kızılötesi sensörleri sayesinde hem gündüz hem de gece görev yapabilme özelliğine sahiptir. İHA’lar; Mesh IP şifreli veri bağlantıları aracılığıyla birden çok Yer Kontrol İstasyonuna gerçek zamanlı olarak canlı video akışı sağlayabilir. İHA’lar 2 saatlik uçuş süresine sahip.

Quantum-Systems ayrıca, Ukrayna’nın askeri faaliyetlerini daha fazla desteklemek için Ukrayna’da bir eğitim ve destek tesisi açacağını da duyurdu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close