Türkiye'den İsrail'e 15 yıl sonra ilk resmi ziyaret gerçekleşecek - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

Türkiye’den İsrail’e 15 yıl sonra ilk resmi ziyaret gerçekleşecek

Abone Ol 

Türkiye ile İsrail arasında, normalleşme ilişkilerinde yeni bir adım atılıyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 25 Mayıs Çarşamba günü İsrail’e gidecek. Bu ziyaret, Bakanlık düzeyinde Türkiye ile İsrail arasında 15 yıl sonra bir ilk olacak.

Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşme sürecinde yeni bir adım atılacak. İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’un gerçekleştirdiği ziyaretin ardından bir ilk olarak, Türkiye adına gelecek haftada önemli bir ziyaret gerçekleştirilecek.

15 YIL SONRA BİR İLK

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İsrail’e gidecek. Bu ziyaret, Dışişleri Bakanı düzeyinde Türkiye’den İsrail’e 15 yıl sonra bir ilk olacak.

Kritik ziyaret 25 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşecek. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile bir araya gelecek.

Bakan Çavuşoğlu, Latin Amerika turunun ardından gazetecilerin ‘İsrail’e büyükelçi atanacak mı?’ sorusuna, “İsrail’e 25’inde gideceğiz. Dışişleri Bakanı ile oturup değerlendireceğiz, o zaman karar vereceğiz” yanıtını vermişti. Çavuşoğlu İsrail ziyareti öncesinde ise 24 Mayıs Salı günü Filistin’de temaslarda bulunacak.

Kaynak: AA

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close