Türkiye ve Güney Kore arasında savunma sanayii mutabakatı - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

Türkiye ve Güney Kore arasında savunma sanayii mutabakatı

Abone Ol 

Güney Kore Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye ile Güney Kore’nin, savunma ve silah sanayi alanlarında stratejik işbirliği yapacağı belirtildi. “Kardeş iki ülkenin savunma ve silah sanayi işbirliğine” vurgu yapıldı.

Türkiye ve Güney Kore, savunma ve silah sanayi alanlarında işbirliğini güçlendirmek amacıyla gelecek dönemde askeri anlaşma imzalama konusunda mutabakata vardı.

Yonhap’ın haberine göre, Güney Kore Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Güney Koreli mevkidaşı Shin Beom-chul ile bir araya geldi.

Bakan yardımcılarının iç prosedürleri tamamladıktan sonra gelecekte uygun bir zamanda askeri anlaşma imzalama konusunda anlaştığı kaydedildi.

“KARDEŞ İKİ ÜLKE” VURGUSU

Açıklamada, Shin’in “Kardeş iki ülke, savunma alanındaki stratejik ortaklıklarını güçlü savunma ve silah sanayi işbirliği yoluyla aktif şekilde yürütmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Shin ve Kavaklıoğlu’nun görüşmede, ALTAY tanklarının geliştirilmesi gibi iki ülkenin savunma şirketleri arasında ileriye dönük ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliğini geliştirmeye devam etme konusunda mutabık kaldığı bildirildi.

Kavaklıoğlu’nun Güney Kore Silahlı Kuvvetlerinin 75. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törene katılmak üzere başkent Seul’de bulunduğu bilgisi verildi.

Kaynak: Haber7

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close