Tayvan'dan Çin'e karşı hava savunma sistemi hamlesi! - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Tayvan’dan Çin’e karşı hava savunma sistemi hamlesi!

Abone Ol 

Tayvan, Çin’in askeri tehditlerine karşı hava savunma kabiliyetlerini güçlendirmek için yeni bir hamle yaptığını açıkladı.

Tayvan, olası bir Çin işgaline karşı stratejik hamleler atmaya devam ediyor. Tayvan Ordusu bu hedef doğrultusunda 278 milyon dolarlık yeni bir hava savunma sistemi hamlesi yaptı.

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre Tayvan Ordusu, 30 adet TC-2 füze rampası, altı adet muharebe kontrol merkezi, altı adet faz dizili radar sistemi ve 246 adet Sky Sword II hava savunma füzesi dahil olmak üzere gelişmiş hava savunma füze sistemleri satın almak için harekete geçti.

Defence Post’a değerlendirme yapan askeri uzmanlar, TC-2 sisteminin karada konuşlu versiyonu olan TC-2N’nin kapalı bir konteynır fırlatıcı içinde bulunduğunu ve elektronik karşı-karşı önlem kabiliyeti ile donatıldığını belirtti.

TC-2 sistemini tamamlayan Sky Sword II füzelerinin ise Tayvan’ın Ulusal Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirildiği belirtildi.

Uzmanlara göre bu kombinasyonun, Tayvan’ın hava savunmasındaki boşlukları doldurarak “katmanlı önleme” etkisi yaratması amaçlanıyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close