Tayvan ordusu, M1A2T tanklarının eğitimlerine başladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Tayvan ordusu, M1A2T tanklarının eğitimlerine başladı

Abone Ol 

 Tayvan Ordusu’nun bu yılın Temmuz ayının sonunda teslim aldığı M1A2T Abrams tanklarının eğitimlerine başladığı duyuruldu.

Sosyal medyada yayınlanan görsellerde Tayvan askerleri modernize edilmiş M1A2T tanklarını kullanıyor.

8 Temmuz 2019’da ABD Dışişleri Bakanlığı, M1A2T Abrams Tankları ve ilgili ekipman için TECRO’ya (Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Taipei Economic and Cultural Representative Office) Yabancı Askeri Satışı onaylayan bir karar aldı ve bu satışın tahmini maliyetinin 2 milyar dolar olduğu düşünülüyor. TECRO, 108 M1A2T Abrams Tankı ve 14 M88A2 HECULES Aracının yanı sıra ilgili silah, mühimmat ve askeri teçhizat satın almayı talep etti.

M1A2T, Amerikan M1A2 SEP V2’nin Tayvan ordusu gereksinimlerine göre uyarlanmış bir versiyonudur. Modernizasyonlar, geliştirilmiş beka, güç paketi, bilgisayar sistemleri ve gece görüş yeteneklerini içerir. M1A2 SEP V2, geliştirilmiş mikroişlemciler, renkli ekranlar, geliştirilmiş bellek kapasitesi, daha iyi bir asker-makine arabirimi ve Ortak İşletim Ortamı (COE, Common Operating Environment) yazılımını çalıştırmak için tasarlanmış yeni bir açık işletim sistemine sahiptir.

M1A2 SEP V2’nin dört kişilik mürettebatı vardır: sürücü, komutan, nişancı ve yükleyici. M1A2 SEP V2’nin tasarımı, standart M1A2 Abrams’a benzer ancak mürettebatın hayatta kalma şansını arttırmak için geliştirilmiş ön ve yan zırhlarla donatılmıştır.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close