Tayvan, "işgali püskürtme tatbikatları" düzenleyecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Tayvan, “işgali püskürtme tatbikatları” düzenleyecek

Abone Ol 

Çin, Tayvan çevresinde yeni askeri tatbikatlar yürütürken, Tayvan da bu hafta, adanın bir Çin işgaline karşı savunmasını simüle eden gerçek zamanlı askeri tatbikatlar düzenleyeceğini açıkladı.

Tayvan ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre; Çin’in ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin adayı ziyaretinin ardından yaptığı yoğun tatbikatlara karşı Tayvan güçleri, adanın en güneyindeki Pingtung bölgesinde gerçek zamanlı tatbikatlar düzenleyecek.

Tayvan Sekizinci Kolordu sözcüsü Lou Woei-jye AFP’ye verdiği demeçte , “Tayvan’a yönelik simüle edilmiş düşman saldırılarına karşı, savunma hamlelerini içeren bir askeri tatbikat gerçekleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tayvan rutin olarak bir Çin işgalini simüle eden askeri tatbikatlar düzenliyor.  Tayvan Ordusu geçen ay, yıllık tatbikatlarının bir parçası olarak “denizden gelen saldırıları püskürtmek” için de bir tatbikat gerçekleştirmişti.

Yapılacak olan bu tatbikat ise, Çin’in son günlerde Tayvan işgalini simüle ettiği tatbikatlara karşı gerçekleştirilecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close