Tayvan 10,000 Kestrel tanksavar füzesi tedarik etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Tayvan 10,000 Kestrel tanksavar füzesi tedarik etti

Abone Ol 

Tayvan hükümeti, devlete ait Ulusal Chung-Shan Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’ne 10.000’den fazla Kestrel tanksavar füzesi sipariş etti.

Tayvan hükümeti, zorunlu askerlik hizmetinin dört aydan bir yıla uzatıldığını açıklarken daha fazla tanksavar silahına ihtiyaç olduğunu açıklamıştı.

Tayvan yerel basınında çıkan haberlere göre füzeler, Tayvan ordusu askerlerinin savaş becerilerini geliştirmek için kullanılacak. Savunma yetkilileri, ada ülkesinde tanksavar birliklerinde görev yapan her askerin füze ateşleme konusunda pratik deneyim kazanması gerektiğini belirtti.

Tayvan medyası tarafından verilen bilgilere göre; Tayvan Milli Savunma Bakanlığı eğitim için omuzdan fırlatılan Kestrel’i seçti çünkü taşınmasının kolay olduğu ve füzelerin birim başına 3.115 $ bir fiyatla satın alındığı bildirildi.

Geçen yıl Eylül ayında Tayvan hükümeti ordu için 5,000 adet Kestrel füzesi sipariş etmişti. Ağustos ayında da 5,962 adetlik bir alım daha yapıldı.

Kestrel tanksavar füzesi

Kestrel tanksavar füzesi Tayvan’ın kıyı ve dağlık bölgeleri için tasarlanmış tek kullanımlık bir silahtır.

Füze, zırhlı araçlar için yüksek patlayıcılı tanksavar başlığına ve yapıları delmek için yüksek patlayıcılı ezme başlığına sahiptir.

Silah 30 santimetre kalınlığında bir tuğla duvarı delebilir ve maksimum 400 metre mesafedeki hedefleri vurabilir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close