ABD medyası: "Ukrayna ve İsrail nedeniyle, ABD mühimmat sıkıntısı endişesi yaşıyor" - M5 Dergi
GündemÖne Çıkan

ABD medyası: “Ukrayna ve İsrail nedeniyle, ABD mühimmat sıkıntısı endişesi yaşıyor”

Abone Ol 

ABD basını, Ukrayna ve İsrail’i iki ayrı savaşta desteklemek isteyen Pentagon’un mühimmat konusunda sıkıntı yaşadığını belirtirken, tedariklerin artırılması ihtiyacına ilişkin endişelerin giderek arttığını yazdı.

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından CNN’in Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) birkaç askeri yetkiliye dayandırdığı haberinde, Pentagon’un Ukrayna ve İsrail’i iki ayrı savaşta desteklemek istediği, ancak azalan mühimmat stoklarını genişletmek zorunda kalabileceğinden dolayı giderek daha fazla endişe duyduğunu aktardı.
Şu anda Ukrayna ve İsrail’in farklı türde silahlara ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken kaynaklar, Ukrayna’nın ABD’den büyük miktarda top mermisi almak isterken, İsrailîn ise ‘Demir Kubbe’ hava savunma sistemleri için hassas güdümlü füze dahil olmak üzere uçak mühimmatları ve önleyici füzeler talep ettiğini bildirdi.
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, Ukrayna’ya yönelik 200 milyon dolar değerinde yeni bir askeri yardım paketi duyurmuştu.
Austin, Brüksel’deki NATO karargahında yaptığı açıklamada, yeni yardım paketinde hava savunma mühimmatı, top mermisi, füze mühimmatı, tanksavar silahları ve Rus insansız hava araçlarına (İHA) karşı kullanılacak ekipmanların yer aldığını bildirdi.
Kaynak: Sputnik

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close