Rusya'dan sanal nükleer saldırı tatbikatı! - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rusya’dan sanal nükleer saldırı tatbikatı!

Abone Ol 

Ukrayna işgalinin ilk gününden beri nükleer silah seçeneğini masada tutan ve dünyayı defalarca Üçüncü Dünya Savaşı’yla tehdit eden Rusya, Kaliningrad’ta sanal nükleer saldırı tatbikatı düzenledi.

Avrupa’nın göbeğindeki Rus toprağı Kaliningrad’daki Rus birlikleri, sanal ortamda nükleer başlık taşıyan füze saldırısı denedi.

Polonya ve Litvanya arasındaki Baltık kıyısı şehri Kaliningrad’daki elektronik testte, nükleer başlık takılan İskender füzeleri elektronik ortamda ateşlendi.

TATBİKATTA NELER YAPILDI?

Sanal tatbikatta nükleer füzelerle düşmana ait hava üsleri, kumanda karargahları, askeri teçhizatlar ve altyapı tesisleri hedef alındı. Füzelerin ateşlenmesinin ardından bu kez Rus birlikleri manevra pozisyonlarını değiştirdi ve muhtemel bir misilleme için hazır hale getirildi.

Agence France-Presse (AFP) haber ajansı, testin yaklaşık 100 Rus askeriyle gerçekleştirildiğini bildirdi.

RUSYA NÜKLEER SİLAHLARI MASADA TUTUYOR

Kremlin, Batılı ülkelerin Ukrayna’ya doğrudan müdahalesi halinde yıldırım hızında karşılık verecek güçte olduklarını söyledi.

Rusya sık sık nükleer silahlar üzerinden tehditler savurmuştu. Hatta Lavrov daha önce yaptığı açıklamada; bunun uzak bir ihtimal olmadığını söylemişti.

Rus televizyonlarında da nükleer silah kullanılmasını teşvik eden haberler yayınlanmıştı.

Kaynak: Haber7

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close