Rusya Savunma Bakanlığı: "Ukrayna ordusunun üç yöndeki taarruzu devam ediyor" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rusya Savunma Bakanlığı: “Ukrayna ordusunun üç yöndeki taarruzu devam ediyor”

Abone Ol 

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna ordusunun son 24 saat içerisinde Donetsk, Krasnıy Liman ve Güney Donetsk cephelerinde taarruz girişimlerine devam ettiğini belirtti.

Konaşenkov, bugünkü basın brifinginde, “Ukrayna ordusu gün boyunca Donetsk, Krasniy Liman ve Güney Donetsk cephelerinde taarruz girişimlerini sürdürdü” ifadesini kullandı.
Donetsk cephesinde 11 saldırısının başarıyla püskürtüldüğünü bildiren Rus yetkilinin sözlerine göre, Ukrayna ordusunun son 24 saatte bu cephede verdiği kayıp yaklaşık 360 asker, 6 tank, 8 zırhlı piyade aracı, 5 otomobil, ABD yapımı M119 topu, Polonya yapımı Krab kundağı motorlu topçu sistemi ve Gvozdika kundağı motorlu obüs oldu.
Krasnıy Liman cephesinde 3 saldırının püskürtüldüğünü söyleyen Konaşenkov, “Son 24 saatte yaklaşık 95 Ukraynalı asker, bir tank, iki zırhlı piyade aracı, bir zırhlı savaş aracı, kamyonet, iki adet D-30 obüsü yok edildi” dedi.
Güney Donetsk cephesinde, bir saldırının püskürtüldüğü ifade edilirken bir sabotaj-keşif grubunun etkisiz hale getirildiği ve Ukrayna ordu mevzilerine saldırıların düzenlendiği belirtildi.
Zaporojye cephesinde, Ukrayna ordu mevzilerine düzenlenen hava ve topçu saldırıları sonucu yaklaşık 150 Ukraynalı askerin yanı sıra, bir tank, iki zırhlı piyade aracı, iki zırhlı savaş aracı, üç otomobil ve FH70 obüsünün etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Kupyansk cephesinde, Ukrayna ordusunun iki saldırısının püskürtülmesi ve Ukrayna ordu mevzilerine düzenlenen hava ve topçu saldırıları sonucu “düşman kaybının yaklaşık 40 asker, bir zırhlı savaş aracı, iki kamyonet ve D-20 obüsü” olduğu aktarıldı.
Kaynak: Sputnik

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close