Rusya Kuzey Filosu geniş çaplı askeri tatbikatlara başladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rusya Kuzey Filosu geniş çaplı askeri tatbikatlara başladı

Abone Ol 

Rusya’nın Kuzey Filosu, 1.800 personel, 80 adet muharebe ve özel askeri teçhizat, 10 adet uçak ve 15 adet gemi ile askeri tatbikatlara başladı.

Rusya, Kuzey Filosu’nun 1.800 kadar personeli ve 80 birim savaş ve özel askeri teçhizatla askeri tatbikatlara başladı.

Rusya Deniz Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada “Kuzey Filosuna bağlı 1.800 kadar personel, yaklaşık 80 birim savaş ve özel teçhizat, 10 kadar uçak, 15 gemi, denizaltı ve destek gemisinin katılımı ile askeri tatbikatlar başladı.” ifadesi kullanıldı.

Filo komutanı Amiral Alexander Moiseev tarafından denetlenen tatbikatlar Barents, Kara ve Doğu Sibirya denizlerinde gerçekleştiriliyor.

Tatbikatlar, filonun Arktik Sefer Grubu’nun komuta ve personelinin, saldırı ve savaş tehdidi karşısında Rusya’nın güvenliğini sağlamaya yönelik görevleri çözme konusundaki eğitim düzeyini değerlendirecek.

Kuzey Filosu’ndan yapılan açıklamada ise; “Filonun taktik gemi ve deniz araçları grupları, birimleri ve güçlerinin koordinasyonu test edilecek” ifadeleri kullanıldı.

Verilen bilgilere göre; Kuzey Filosunun kıyı sivil altyapı tesisleri ve tesislerinin savunulması ve korunması, olası savaş operasyonları alanlarının incelenmesi, çeşitli filo güçlerinin kullanım koşulları ve Batı ve Doğu Arktik Denizi bölgelerinde silah ve teknik araçların kullanımı konularında çalışılması planlanıyor.

Görevli kuvvetler ayrıca terörist unsurları izole etmek, engellemek ve yok etmek için ortak özel operasyonlar yürütme konusunda eğitilecek.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close