Rusya, Karadeniz filosunun Anti-Drone yeteneklerini iyileştiriyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rusya, Karadeniz filosunun Anti-Drone yeteneklerini iyileştiriyor

Abone Ol 

Rusya, deniz filosunu su üstü ve su altı insansız hava araçlarına karşı yeni koruma sistemleriyle donatıyor.

Rusya merkezli Izvestia Rus ordu kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Rus donanmasının elektronik savaş ekipmanı da dahil olmak üzere çok sayıda gemisinin elektronik harp ve karşı saldırı sistemlerini yenilediğini duyurdu. 

Moskova merkezli kuruluşa göre, gemilere ilave elektronik harp istasyonları ve makineli tüfeklerin bulunduğu özel atış noktaları eklendi. 

Gazeteye göre hamle; Ukrayna’nın Sivastopol yakınlarındaki Rusya’nın Karadeniz filosuna saldırmak için deniz uçaklarını konuşlandırmasının ardından gerçekleşti. 24 Mayıs’taki bir saldırı sırasında, hızlı hareket eden üç Ukraynalı insansız hava aracı, istihbarat gemisi Ivan Khurs’a saldırmıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı, olayı Ukraynalıların gemiye yönelik “başarısız bir saldırı girişimi” olarak nitelendirdi ve iddiasını desteklemek için bir video yayınladı.

Izvestia’ya konuşan Rus ordu kaynakları; “Karadeniz Filosunda bulunan tüm gemiler mutlaka bu tür sistemlerle donatılıcak ve düşman unsurlarının hedeflerine ulaşması engellenecek.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close