Rusya: "İsrail Başbakanı iki yüzlülüğe batmış durumda" - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Rusya: “İsrail Başbakanı iki yüzlülüğe batmış durumda”

Abone Ol 

Rusya’nın Mısır Büyükelçiliği, İsrail Başbakanı Yair Lapid’in Gazze’deki İsrail saldırılarını görmezden gelerek gözlerine bir nevi perde çekmiş hale geldiğini belirtti.

Rusya’nın Mısır Büyükelçiliği, İsrail Başbakanı Yair Lapid’in “Moskova yönetiminin Ukrayna’daki sivillere yönelik kasti saldırılarını savaş suçu olarak adlandırdığı” ifadesine eleştiri getirerek, İsrail güçlerinin abluka altındaki Gazze’deki saldırılarına dikkat çekti.

Rusya’nın Mısır Büyükelçiliği’nin sosyal medya platformu Twitter üzerinden İsrail başbakanını eleştirdiği paylaşım, Moskova ile İsrail yönetimleri arasında gerilimlerin tırmandığı bir dönemde geldi.

Rusya’nın, İsrail Yahudi Ajansı’nın ülkede Rus vatandaşlardan yasa dışı bir şekilde bilgi topladığı iddiası üzerine taraflar arasında tansiyon bir hayli yükselmişti.

Söz konusu gelişmenin ardından Mısır’daki Rusya Büyükelçiliği, Yair Lapid’in Rusya’nın Bucha’da sivilleri hedef aldığı iddialarına yanıt olarak “İsrail’in Ağustos ayında Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına bir göz atalım. Bu manada Yair Lapid’in ifadeleri kendi yaptıklarıyla çelişmiyor ve bu Filistinlilerin yaşamlarını hem hiçe sayma hem de hakir görme anlamına gelmiyor mu?” ifadesini kullandı.

Büyükelçilik ayrıca “Bucha’da meydana gelen sivil ölümlerinin Ukraynalı Nazilerce gerçekleştirildiğini” iddia etti.

İsrail ile Rusya’nın son dönemde aralarında siyasi bir krize doğru yelken açtığı ifade ediliyor.

Kaynak: Mepa News

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close