Rus ordusui yeni parti Su-34 savaş uçaklarını teslim aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rus ordusui yeni parti Su-34 savaş uçaklarını teslim aldı

Abone Ol 

Rus Devlet savunma şirketi Rostec tarafından verilen bilgilere göre Rus Hava-Uzay Kuvvetleri kısa bir süre önce yeni parti Su-34 Fullback savaş uçaklarını teslim aldı.

Rus Devlet savunma şirketi Rostec tarafından verilen bilgilere göre, Su-34’lerin Rus ordusuna teslimatı Rusya’nın Ukrayna savaşındaki kararlılığını gösteriyor.

Gelişmiş aviyonikler ve silahlarla donatılan Su-34, süzülme bombaları gibi son teknoloji hava mühimmatlarını kullanma, yer hedeflerine doğru angajman menzilini genişletme ve bombalama hassasiyetini artırma kabiliyetlerine sahiptir.

Sovyet dönemi Su-27 Flanker uçaklarının devamı olarak kabul edilen Su-34, Rusya’nın en gelişmiş avcı-bombardıman platformlarından biri olarak öne çıkmaktadır.

Çift motorlu, çift koltuklu ve zırhlı bir kokpite sahip olan uçak, küçük ve hareketli düşmanlar da dahil olmak üzere çeşitli hedeflere karşı taktik bombalama, saldırı ve engelleme görevleri yürütmek için çok uygundur.

Açık kaynak istihbarat sitesi Oryx’in raporlarına göre Rusya, Ukrayna’da savaşın başlamasından bu yana en az 25 adet Su-34 kaybetti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close