Rus Ordusu, yeni Su-57 ve Su-35 savaş uçakları teslim aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rus Ordusu, yeni Su-57 ve Su-35 savaş uçakları teslim aldı

Abone Ol 

Rus devlet şirketi Rostec’in bir yan kuruluşu olan United Aircraft Corporation yaptığı açıklamada, yeni Su-57 ve Su-35S savaş uçaklarını Rus ordusuna teslim ettiğini duyurdu.

United Aircraft Corporation (UAC) tarafından yapılan açıklamada, yeni savaş uçaklarının Savunma Bakanlığı pilotları tarafından çeşitli çalışma modlarında test edilerek tam bir fabrika test döngüsünden geçtiği belirtildi.

Rostec’in bir yan kuruluşu olan United Aircraft Corporation yaptığı açıklamada; “Bugün Rusya’nın uçak üretim işletmeleri iyi bir üretim temposu yakalayarak yeni Su-57 ve Su-35S uçak serilerini Rus Hava Kuvvetlerine teslim etmiştir. Bundan sonraki siparişlerin de Rus Silahlı Kuvvetleri’nin güvenilir ve yüksek verimli ekipman ihtiyacının zamanında karşılanabildiğini belirtmek isteriz” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan açıklamaya göre şirket bu yıl üçüncü Su-35S partisini Rus Ordusu’na teslim etti.

Bu arada, Rusya’nın işgalinin başladığı 24 Şubat 2022 tarihinden bu yana askeri teçhizat kayıplarına ilişkin görsel kanıtlar toplayan Hollandalı açık kaynak istihbarat sitesi Oryx, Rusya’nın Ukrayna’da en az dört yeni Su-35 savaş uçağı kaybettiğini açıkladı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close