Rapor: "Rusya isteksiz personel yüzünden yeni ordu birlikleri kurmakta zorlanıyor" - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rapor: “Rusya isteksiz personel yüzünden yeni ordu birlikleri kurmakta zorlanıyor”

Abone Ol 

Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan son istihbarat raporuna göre; savaşa gitmek istemeyen askeri personeller nedeniyle Rusya’nın yeni askeri birlikler kuramadığı belirtildi.

İstihbarat birimi raporda, Moskova’nın yetersiz asker sayısı nedeniyle yeni bir tank taburu kurma yönündeki son başarısız girişimine atıfta bulundu.

Raporda yer alan ayrıntılara göre Rusya, Temmuz ayının başından bu yana tabur oluşturmak için gerekli 160 kişiden sadece 30’unu taburun bir parçası olmak için gönüllü yapabildi.

Rus yetkililerin yeni askerlerin ailelerine aylık 10.000 Rus rublesi (167 $) sözü verdiği bildiriliyor. Ancak buna rağmen Ukrayna’da savaşmak isteyen insan sayısı önemli ölçüde artmadı.

Forbes tarafından hazırlanan bir başka rapor ise, Rusya’nın işgalin başlamasından bir ay sonra askeri teçhizatta 5 milyar dolardan fazla kaybettiğini ortaya koydu.

ABD’li bir savunma yetkilisi de Rusya’nın Batı’nın uyguladığı yaptırımlar nedeniyle birliklerine yeni silah ve teçhizat ikmali yapmakta zorlandığını da iddia etti.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close