Rapor: Rusya, Batı tanklarına karşı Marker insansız kara aracını sahaya sürmeye hazırlanıyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rapor: Rusya, Batı tanklarına karşı Marker insansız kara aracını sahaya sürmeye hazırlanıyor

Abone Ol 

Rusya, Ukrayna’ya gönderilen Batılı muharebe tanklarına karşı Marker insansız kara aracını sahaya sürmeye hazırlanıyor.

RIA Novosti’nin askeri danışmanı Dmitry Rogozin, tanksavar füzeleriyle donanmış dört Marker İnsansız kara aracının, “Abrams ve Leopard tanklarını yok etmek” için Ukrayna’nın Donbas bölgesine konuşlandırılacağını iddia etti.

Roscosmos Rus devlet uzay ajansının eski genel müdürü, son teknoloji aracın elektronik kataloğunun, tankların görüntüleriyle beslendikten sonra, tankların onları otomatik olarak tanıyıp vurmasına izin verdiğini açıkladı.

Murakhovsky, “NATO tankları, arazi özellikleri nedeniyle Ukrayna’da 1.500 metreden (4.921 fit) daha az muharebe menzillerinde çalışmak zorunda kalacak, zırhları ise 2.000 metreden (6.562 fit) fazla menzillere uyarlanacak. Bu durum tanksavar silahlarına karşı savunmasızlıklarını artırıyor.” iddiasında bulundu.

Son Yükseltmeler

Verilen bilgilere göre Marker’ın geliştiricileri, sistemi 2021’de keşif ve istihbarat toplama rolleri için yükselterek, bir grup yer robotuyla iletişim kurma yeteneği ile donattı.

Üç tonluk paletli platformun ayrıca radyo elektronik karıştırma ve ağları yakalama gibi karşı drone yetenekleriyle donatıldığı belirtiliyor.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close