Rapor: Rheinmetall, Almanya'da F-35 gövde üretimi için tesis kuruyor - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Rapor: Rheinmetall, Almanya’da F-35 gövde üretimi için tesis kuruyor

Abone Ol 

Rheinmetall, Almanya’da F-35A savaş uçağının merkez gövdesini üretmek için bir fabrika kuracağını açıkladı. 

Verilen bilgilere göre; savunma sanayi kuruluşu Northrop Grumman’ın California’daki tesisinden sonra ikinci F-35A gövde üretim tesisi Almanya’da kuruluyor.

ABD merkezli Defence Post tarafından verilen bilgilere göre; uçakların üreticisi Lockheed Martin, savunma sanayi ortakları olan Northrop Grumman ve Rheinmetall ile bu konuda geçtiğimiz aylarda bir niyet mektubu imzalamıştı. 

Verilen bilgilere göre Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya’daki fabrikada 2025’ten itibaren, yılda en az 400 gövde üretilecek.

Lockheed Martin müşteri programları başkan yardımcısı Mike Shoemaker tarafından yapılan açıklamada; “Bu hamle, Alman F-35 programında önemli bir kilometre taşı olacak. Ayrıca F-35 üretiminin kapasitesindeki bu artış, küresel talebin karşılanmasına yardımcı olacak.” ifadeleri kullanıldı. 

Northrop Grumman’ın F-35 programı başkan yardımcısı Glenn Masukawa ise, “Northrop Grumman, California’daki tesisin Entegre Montaj Hattındaki otomatikleştirilmiş ve üretim teknolojilerini kopyalayacak.” açıklamasında bulundu. 

Defence Post tarafından verilen bilgilere göre fabrika; 60.000 metrekare taban alanına sahip olacak ve 400’den fazla kişiye istihdam sağlayacak. Ayrıca tesis, lojistik ve depolama tesisleri, araştırma ve test merkezleri, derslikler ve kalite kontrol birimlerinden oluşacak. 

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close