ABD'li Oshkosh Defense, hibrit elektrikli askeri araçlar için 5 yeni patent aldı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

ABD’li Oshkosh Defense, hibrit elektrikli askeri araçlar için 5 yeni patent aldı

Abone Ol 

 Zırhlı tekerlekli araç üreticisi Oshkosh Defence, hibrit elektrikli Müşterek Hafif Taktik Aracı veya eJLTV (Joint Light Tactical Vehicle) için şirketin hibrit elektrik teknolojisinde beş yeni patent verildiğini duyurdu.

Oshkosh eJLTV, ilk sessiz tahrikli hibrit elektrikli Müşterek Hafif Taktik Araç olarak Ocak 2022’de görücüye çıktı. Bu son patentler pil, invertör entegrasyonu, Oshkosh aracının menzili ve kapasitesi ile ilgili.

Oshkosh Savunma Ortak Programlar Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü George Mansfield, “Hibrit elektrikli araç teknolojisi, sessiz sürüş, genişletilmiş sessiz izleme, gelişmiş yakıt ekonomisi ve muharebe ve keşif senaryolarında kullanılmasını sağlıyor.” dedi. “Bu yeni patentlerin eklenmesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi çözümler sunma konusundaki benzersiz yeteneğimizi ve taktik tekerlekli araç filosu için ileri teknolojiyi vurgulamaktadır.”

Oshkosh JLTV, eJLTV ve ilgili teknolojiler için 115’den fazla patent ve bekleyen başvurulardan oluşan güçlü bir portföye sahip.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close