Northrop, ABD anakara füze savunma sistemlerini geliştirmek için 3 milyar dolarlık sözleşme imzaladı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Northrop, ABD anakara füze savunma sistemlerini geliştirmek için 3 milyar dolarlık sözleşme imzaladı

Abone Ol 

 Füze Savunma Ajansı, Northrop Grumman’la ABD anakarasını Kuzey Kore ve İran’dan gelen kıtalararası balistik füzelerden korumak için tasarlanan Ground-based Midcourse Defense system (GMD, Kara tabanı hava savunma sistemi) içindeki silah sistemlerinin yazılımsal altyapısını geliştirmek 3 milyar dolarlık bir sözleşme imzaladı.

Northrop, 1 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, GMD Weapon System Program için yeni yeteneklerin tasarım, geliştirme, doğrulama, dağıtım ve idame desteğini sağlayacağını söyledi.

Northrop’un fırlatma ve füze savunma sistemlerinden sorumlu başkan yardımcısı Scott Lehr’e göre bu anlaşma, GMD’nin gelişen tehditlere karşı koyma kabiliyetini geliştirmeyi içerecek.

Program, GMD sisteminin mevcut yer sistemi bileşenlerini alacak ve eski yazılım altyapısını güncelleyecek ve yetenekler ekleyecek.

Bir Northrop ve Raytheon Technologies ekibi, bu ihale için Lockheed Martin ve Aerojet Rocketdyne ekibine karşı yarışıyordu.

Alaska’daki Fort Greely’de ve Kaliforniya’daki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nde toprağa gömülü silolarda 44 GBI (Ground Based Interceptor, Kara konuşlu hava savunma sistemi) var.

GWS program ekibi öncelikle Huntsville, Alabama’da bulunacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close