NATO ülkesinden Rheinmetall'e 155 mm topçu mühimmatı siparişi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

NATO ülkesinden Rheinmetall’e 155 mm topçu mühimmatı siparişi

Abone Ol 

 Alman silah üreticisi Rheinmetall bu hafta, bir NATO müşterisinin şirketin Güney Afrikalı yan kuruluşu Rheinmetall Denel Munition’dan 155 mm mühimmat tedarik etmek için sipariş verdiğini duyurdu.

Teslimat önümüzdeki iki yıl içinde gerçekleşecek.

Yeni sipariş topçu mühimmat tapaları ve yüksek patlayıcılı mermiler gibi farklı mermi türlerini içeren 155 mm Assegai mühimmat ailesini kapsıyor. Assegai topçu mühimmat ailesi, PzH 2000 kundağı motorlu obüs de dahil olmak üzere pek çok NATO standartlarındaki topçu sisteminde kullanılabilir.

Rheinmetall Denel Munition’ın genel müdürü Jan-Patrick Helmsen, “Uzun menzilli Assegai mühimmat ailemiz ile dünya çapında tanınıyoruz ve Assegai ailesine yeni bir kullanıcıya hoş geldiniz demekten memnuniyet duyuyoruz” diyor.

“Bir sistem üreticisi olarak, müşterilerimizin askerlerine mümkün olan en iyi ve en güvenilir çözümü sunabilmek için en son teknolojilerimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.”

2019’da Rheinmetall, Assegai ailesi ve yeni Topcharge gibi diğer ürünleriyle maksimum menzil rekoru kırmayı başardı. 155 mm topçu silahı, 76 kilometrelik rekor bir menzile ulaştı.

Rheinmetall Denel Munition şimdiden gelecekteki diğer topçu teknolojileri üzerinde çalışıyor. Örneğin, geleneksel 155 mm Assegai mermilerinde kullanılmak üzere roket motoru geliştiriyor. Buna ek olarak, maksimum menzili 155 kilometrenin üzerine çıkaracak yeni bir gelişme yolda.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close