Modernize Ka-52M müşterek hava operasyonları yürütebilecek - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Modernize Ka-52M müşterek hava operasyonları yürütebilecek

Abone Ol 

 Rus haber ajansı TASS’ın bildirdiği üzere, modernize edilmiş Ka-52M helikopterinin dronlar, diğer helikopterler ve uçaklarla ortak çalışmak için ağ merkezli yeteneklere sahip olacağını söyledi.

TASS’ın görüştüğü savunma sanayii kaynakları, “Modernize edilmiş Ka-52, askeri bir operasyondaki tüm hava araçları ile etkileşime girebilir. Bunun için bir yer kontrol direği tasarlanmıştır. Çeşitli görevler için de uydu iletişimi yeteneğinin kazandırılması planlanıyor”dedi.

Ka-52, İHA’lardan savaş alanı bilgisi alacak. Kaynak, “Bu sayede savaş alanının büyük bir kısmı gözlenebilmiş olacak.” dedi.

Ka-52M, aktif aşamalı anten dizisine sahip yeni bir radara sahip ve daha uzun menzilli güdümlü füzeler ateşliyor.

Helikopter stabilize bir optik-elektronik sisteme, yönlendirme hassasiyetini artıran yeni bir dijital sürücüye, disk frenlere ve dayanıklı lastiklere sahip. Yeni helikopterler, VK-2500 motorunu kullanıyorlar.

Ka-52’nin maksimum kalkış ağırlığı 10400 kg, menzili 1160 km ve maksimum hızı 310 km/s’dir. Helikopter, 500 mermili 30 mm’lik bir topla silahlandırılmıştır ve havadan havaya olanlar da dahil olmak üzere güdümlü ve güdümsüz füzeler ile tanksavar güdümlü Vikhr füzeleri ateşleyebilir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close