MKU System, pilotlar için geliştirdiği yeni gece görüş gözlüğünü tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

MKU System, pilotlar için geliştirdiği yeni gece görüş gözlüğünü tanıttı

Abone Ol 

Hindistan’ın küresel savunma ve iç güvenlik çözümleri kuruluşlarından MKU, helikopter pilotları için yüksek çözünürlüklü, stereoskopik görüş sağlayan ve gelişmiş sensörler kullanan yeni optronik Netro NB-3100 Gece Görüş Gözlüğü’nü tanıttı.

MKU Netro Optronics CEO’su Prachi Gupta, Netro NB-3100 Gece Görüş Gözlüğü’nün, helikopter pilotlarının geceleri zorlu arazilerde yaptıkları operasyonları kolaylaştırmak açısından oyunun kurallarını değiştiren bir çözüm olduğunu belirtti.

Şirket CEO’su Prachi Gupta yaptığı açıklamada; “MKU’nun optronik çözümleri, modern askeri sorunların gerçek zamanlı zorlukları simüle edildikten sonra geliştirilmiştir. Böylece çözümlerimiz maksimum verimlilik sağlamaktadır” ifadelerini kullandı.

MKU tarafından yapılan açıklamaya göre yeni geliştirilen akıllı gece görüş cihazı; düşük ışık performansı için bir Gen III Görüntü Yoğunlaştırıcı sensör tarafından destekleniyor ve operasyonel faaliyetler için özel olarak tasarlanmış stereoskopik görüş özelliğine sahip.

MKU’nun tanıtım kataloğunda gözlüğün özellikleri şu şekilde özetleniyor.

  • Gösterge paneli, alt panel ve üst panel için ANVG uyumlu aydınlatma
  • NVG (Gece ​​Görüş Gözlüğü) uyumlu projektörler
  • NVG uyumlu LED lamba ikameleri

Hindistan Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen MKU Netro Optronics, 5’ten fazla üretim tesisi ve  500’den fazla çalışanı ile hizmet veren bir savunma sanayi kuruluşudur.

Alman Ordusu için de zırhlı helikopterler, deniz fırkateynleri ve ordu konteynırları üreten MKU Netro Optronics kuruluşu ayrıca, Birleşik Krallık polisine balistik miğferler, İspanyol Ordusu ve Estonya Polis gücüne balistik vücut zırhı, Norveç ve İsveç Polis kuvvetlerine balistik kalkanlar ve İspanya sınır polisine de balistik zırhlar üretmektedir.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close