Kuzey Kore, balistik kontrol sistemi ile 'kontrol edilebilir mermileri' test etti - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Kuzey Kore, balistik kontrol sistemi ile ‘kontrol edilebilir mermileri’ test etti

Abone Ol 

Kuzey Kore, çoklu roketatarlar için ‘kontrol edilebilir mermiler’ ve balistik kontrol sistemi geliştirdiğini açıkladı.

Kuzey Kore Merkezi Haber Ajansı tarafından verilen bilgilere göre; Kuzey Kore Savunma Bilimleri Akademisi, çoklu roketatarlar için yeni “kontrol edilebilir mermiler” ve “balistik kontrol sistemi” geliştirdi.

Kuzey Kore Savunma Bilimleri Akademisi; kontrol edilebilir mermi ve balistik kontrol sisteminin, 240 mm kalibreli çoklu roketatar mermilerinin balistik kontrol test atışını başarıyla gerçekleştirdiğini açıkladı.

Haberde ayrıca; söz konusu “240 milimetre kalibrelik kontrol edilebilir mermiler”in isabetliliğini ve avantajlarını değerlendirmek amacıyla balistik kontrol test atışlarının da başarı ile yapıldığı aktarıldı.

Kuzey Kore Savunma Bilimleri Akademisi tarafından yapılan açıklamada; yeni geliştirilen sistemlerin Kuzey Kore ordusunun çoklu roketatar kapasitesinde niteliksel bir değişiklik yapacağı kaydedildi.

Nükleer silahlara sahip Kuzey Kore bu yıl başında Güney Kore’yi “baş düşmanı” ilan etti. Güney Kore Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol ise, Kuzey Kore’nin bu açıklamasının ardından savunma yatırımlarını artırma kararı aldıklarını ve nükleer silaha sahip olmayı düşüneceklerini açıklamıştı.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close