BAE merkezli EDGE Group, geliştirilmiş JAIS Mk2 zırhlı aracını tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

BAE merkezli EDGE Group, geliştirilmiş JAIS Mk2 zırhlı aracını tanıttı

Abone Ol 

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli savunma sanayi üreticisi EDGE Group, Suudi Arabistan’da kısa süre önce tamamlanan World Defense Show 2024’te JAIS zırhlı aracının geliştirilmiş bir versiyonunu sergiledi.

UKDefence Journal tarafından verilen bilgilere göre; JAIS Mk2 olarak adlandırılan askeri araç, konvansiyonel, modern ve asimetrik savaş operasyonlarını destekleyebilecek.

JAIS 4×4, EDGE Group kuruluşu NIMR tarafından üretilen, mayına dayanıklı, pusuya karşı korumalı (MRAP) bir araç olup, geleneksel, modern ve asimetrik muharebe operasyonlarını destekleyebilmektedir.

EDGE Group kuruluşu NIMR’ye göre, bu araç aynı zamanda askerlere genel ağırlık sınıfı içinde gelişmiş koruma ve gelişmiş hareket kabiliyeti sağlıyor.

Şirketin CEO’su Abri du Plessis yeni aracın tanıtımının, aracın muadilleri arasında bir dönüm noktası olduğunu ve “kilit müşterilerin ihtiyaçlarını karşılama açısından” büyük bir adım olduğunu belirtti.

NIMR’ye göre, yükseltilmiş JAIS Mk2 artık tamamen modernize edilmiş bir elektrik sistemine, daha büyük bir faydalı yük ve daha fazla dahili mürettebat kapasitesine sahip.

Verilen bilgilere göre araç ayrıca ergonomiye öncelik veren ve gizli operasyonlar için termal izi azaltan bir tasarıma sahip.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close