Kanada yeni nesil 'Vigilance' devriye gemisini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

Kanada yeni nesil ‘Vigilance’ devriye gemisini tanıttı

Abone Ol 

Kanada merkezli deniz mühendisliği firması Vard Marine, Kanada Ordusu için geliştirdiği yeni açık deniz devriye gemisini Ottawa’daki CANSEC 2023 küresel savunma ve güvenlik ticaret fuarında tanıttı.

“Vigilance” olarak adlandırılan yeni nesil geminin, Kanada Kraliyet Donanması’nın ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlandığı bildirildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada; yeni geminin özellikle ülkenin yurtdışındaki operasyonlarını desteklemek için tasarlandığı belirtildi.

Vard Marine yeni Vigilance gemisini, kritik operasyonel ihtiyaçları karşılayabilecek, uygun maliyetli ve ileriye dönük bir deniz platformu olarak tanımlıyor. Geminin tanıtım bülteninde; “Uygun maliyetli ve ileriye dönük olan gemi, istihbarat, gözetleme, keşif, deniz altı altyapısının korunması ve mayın taraması gibi operasyonları yürütme yeteneklerine sahiptir.” ifadeleri kullanıldı.

Vard Marine geminin, Vigilance OPV’yi Fincantieri, Thales Canada, Heddle Tersaneleri ve SH Defence ile ortaklaşa geliştirdiğini açıkladı.

Yeni geminin teknik özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi verilmezken, Kanada’nın Kingston sınıfı deniz kıyı savunma gemilerinin yerini alması bekleniyor.

Kaynak: M5

 

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close