İsrail'den "ismi verilmeyen bir Avrupa ülkesi" ile zırhlı araç sistemleri için satış sözleşmesi - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail’den “ismi verilmeyen bir Avrupa ülkesi” ile zırhlı araç sistemleri için satış sözleşmesi

Abone Ol 

İsrail Merkezli Elbit Systems, Avrupalı “ismi verilmeyen” bir müşteriye yaklaşık 230 zırhlı araç için silah, keşif, sürüş ve durumsal farkındalık sistemleri tedarik etmek üzere yaklaşık 300 milyon Dolar tutarında bir sözleşme imzaladığını açıkladı. 

İsrail merkezli savunma sanayi kuruluşu Elbit Systems, yapılan sözleşmenin altı yıllık bir süre içinde gerçekleştirileceğini ve sözleşmenin özel tasarım, üretim ve bakım hizmetlerini de kapsayacığını açıkladı.

Elbit Systems tarafından yapılan açıklamada, sözleşme imzalanan müşteri belirtmedi ancak şirket, sözleşmenin “Avrupalı bir müşteri” ile imzalandığını açıkladı.

Defence News tarafından verilen bilgilere göre Elbit Systems tarafından “Avrupalı müşteriye” teslim edilecek olan gelişmiş savaş aracı sistemleri, tankları ve zırhlı araçları kullanan mürettebatın göreve hazırlık eğitimlerini artırmak için tasarlandı.

Açıklamada ayrıca; teslim edilecek olan araçların etrafına yerleştirilmiş video kameralar tarafından toplanan görüntüleri elektronik olarak birleştiren algoritmalar kullanarak 360 derecelik kesintisiz gerçek zamanlı panoramik bir görüntü sağladığı belirtildi.

Elbit Systems’in teslim edilecek aracında, Lazer Uyarı Sistemi, Acil Tehdit Tespit Sistemi ve kızılötesi algılama sistemleri yer alacağı belirtildi.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close