İsrail savunma şirketi Rafael yeni hava savunma sistemini tanıttı - M5 Dergi
Öne ÇıkanSavunma Haberleri

İsrail savunma şirketi Rafael yeni hava savunma sistemini tanıttı

Abone Ol 

İsrailli savunma firması Rafael, Amerika Birleşik Devletleri Ordusu Birliği (AUSA) savunma fuarında yeni hava savunma sistemlerini tanıttı.

İsrailli savunma firması Rafael’in bir yan kuruluşu olan Rafael USA, Skyceptor ve Skyhunter hava savunma sistemlerinin projelerini sergiledi.

Defence Blog tarafından verilen bilgilere göre; Skyceptor yeni nesil bir vur-öldür hava ve füze savunma önleme sistemi olarak tanımlanıyor.

Şirketin verdiği bilgilere göre sistem, çeşitli angajman senaryolarına kolayca entegre edilebilir. SkyCeptor hava savunma sistemi, kısa ve orta menzilli balistik ve seyir füzeleri ile diğer gelişmiş hava savunma tehditlerini bertaraf etmek üzere geliştirildi.

Rafael tarafından yapılan açıklamada ayrıca; SkyCeptor hava savunma sisteminin ABD dahil diğer ülkeler için ideal bir kara tabanlı füze savunma çözümü olabileceği belirtiliyor.

Sistem; Skyhunter, Raytheon ve Rafael tarafından sunulan IRON DOME sisteminin ABD versiyonu olarak tanımlanan sistem, Demir Kubbe’yi temel alan bir altyapıya sahip olacak.

Kaynak: M5

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close