Filistin'den BM'ye çağrı: 'İsrail'e müdahale edin' - M5 Dergi
DünyaÖne Çıkan

Filistin’den BM’ye çağrı: ‘İsrail’e müdahale edin’

Abone Ol 

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. Abbas, BM’yi İsrail’in özellikle Gazze Şeridi’ndeki saldırılarını durdurması için müdahale etmeye davet etti.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir telefonda görüşmesi gerçekleştirdi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da yer alan habere göre Abbas, BM’ye, İsrail’in başta Gazze Şeridi olmak üzere Filistin halkına yönelik sürdürdüğü saldırılarını durdurması için derhal müdahale etmesi çağrısında bulundu.

Gazze Şeridi’ndeki Filistin halkına insani ve tıbbi yardım ulaştırılmasının önemini vurgulayan Abbas, Gazze Şeridi’nde bir insani felaketin önlenmesi için BM’nin müdahale etmesi ve Filistin halkına uluslararası koruma sağlamak için uluslararası meşruiyetle onaylanmış görevlerini yerine getirmesi gerektiğini belirtti.

Filistin Devlet Başkanı Abbas, bölgede yaşanan gerilimin tek çözümünün İsrail’in, başkenti Kudüs olan Filistin Devleti topraklarındaki işgaline son vermek suretiyle sağlanacak siyasi çözüm olduğunu belirtti.

Genel Sekreter Guterres de BM’nin, Gazze Şeridi halkına acil insani yardım sağlanması ve devam eden gerilimin durdurulması amacıyla ilgili tüm uluslararası taraflarla temaslarda bulunulması için çaba gösterdiğini söyledi.

Kaynak: AA

Abone Ol 

İlgili Yazılar

Abone Ol 
Back to top button
Close
Close